Bulgaria
info@babyspace.bg 359 2 489 94 92
2017-08-24 14:37:19 +0300 Не е нужно вашето малко съкровище да ви коства цяло състояние. Как да постъпим, така че да спестяваме умно? 8 начина да спестите средства при закупуване на бебешки продукти

8 начина да спестите средства при закупуване на бебешки продукти

8 начина да спестите средства при закупуване на бебешки продукти 470 900
Не е нужно вашето малко съкровище да ви коства цяло състояние. Как да постъпим, така че да спестяваме умно?

С нарастването на бебето в корема ви със сигурност нееднократно през ума ви е преминавала мисълта, че в близко бъдеще се налага да прецизирате бюджета си до последната стотинка. Но как точно да го направите, когато не можете да си избиете усещането, че заедно с бебето идва и задължителното 18-годишно пръскане на пари по магазините?

Децата определено струват немалко пари, но има редица начини да ограничим тези разходи, особено при новородените. Малко по малко, при оптимизацията на бюджета спестяването в дългосрочен план ще се окаже особено печеливша стратегия.

 

  1. Пазарувайте онлайн – но не  всичко!

Колко пъти сте се отказвали да идете до магазина, защото е трябва да се преобуете от неудобните домашни панталони в не-толкова-удобни-но-подходящи-за-навън дрехи и вместо това сте напълвали виртуалната пазарска количка? Защото е толкова лесно! Само че това не е най-добрата перспектива за пазаруване според вашия портфейл. Абонирали сте се за различни търговци и получавате промоциите им по имейл? Звучи чудесно, защото ще пазарувате от намаленията. Уловката тук е, че повечето онлайн сайтове за пазаруване имат необходим минимум, при който ви доставят стоката безплатно, и често се случва да похарчите повече от предвиденото, само за да го достигнете.

Ограничете онлайн пазаруването до само най-необходимото и не пристъпяйте правилата за сладки детски дрешки или играчки, ако не са ви крайно нужни. Придържайте се към магазини, които не ви таксуват за доставката или обслужването. А ако предлагат тази опция, създайте си чернова на поръчката с най-оборотните стоки, които ползвате и директно изпращайте нея като заявка. Така ще си спестите достатъчно изкушения.

 

  1. Пазарувайте умно пелените

Разходът за пелени може би заема най-голям процент от бюджета през първите няколко годинки на бебето. Затова изгответе собствена стратегия как да се справите с него. Ако имате възможност, никога не купувайте пелените на нормалната им цена – следете за промоции и отстъпки. За да сте сигурни, че харчите възможно най-малко, винаги сравнявайте цените на 3 магазина, от които пазарувате най-често, както и сайта на избраната от вас марка, ако предлагат и онлайн продажби.  Също така, ако имате късмет да ползвате повече от една марка и да понася отлично на бебчето ви, със сигурност ще имате възможност да се оглеждате за повече промоции.

 

  1. Изберете конвертируема мебел или бебешка количка

Бебешка кошарка с подвижна рамка и променящи се нива, която може да се превърне в детско легло? Просто мечта! Това е най-лесният начин да спестите от мебелировка  и уреди за бебето. Ако инвестирате малко повече в покупката на бебешка количка, можете да се сдобиете едновременно с преносимо кошче и количка, например. Същото важи и за столчетата за хранене и бебешките шезлонги. Когато посещавате бебешкия магазин, не забравяйте за попитате какви са най-добрите им продукти от типа 2-в-1 и 3-в-1.

 

  1. Споделяйте продуктите си

Ако ви се е случвало да се загледате в касовата бележка, когато закупувате продукти като козметика за себе си и за детето си, може би сте установили, че бебешките продукти често са с цена близка или дори надвишаваща сумата, която отделяте за себе си. Звучи нерационално, нали? Затова можете да потърсите марки, които са без добавени аромати, щадящи кожата  и с натурални продукти, подходящи едно временно и за вас, и за детето ви. Със сигурност цената им би била малко по-висока от обичайната козметика , която купувате за себе си, но надали ще надвиши сумата, която давате за козметика за бебета И за възрастни.

 

  1. Не се притеснявайте да искате назаем

Имате нужда от нещо определено, като бебешка люлка по време на почивката, но бюджетът не ви достига или ви се струва неоправдано скъпо за нещо, което ще ползвате 2 седмици? Разпитайте познати и приятели, със сигурност ще се намери някой познат, който или да ви услужи, или няма нужда повече за порасналото си дете и би могъл да ви продаде необходимото на разумна, ниска цена.

 

  1. Намалете предварителния списък за пазаруване

Бременните изпадат почти веднага в т.нар. „желание за гнездене“. С други думи, започват да се запасяват и с най-дребните неща отрано. Успокойте малко топката, новородените се нуждаят от доста по-малко количества пелени и кремчета. Изчакайте докато мъничето се роди и запазете бюджета си за този момент, а дотогава ще си тръгвате от магазина с доста по-лека кошница.

 

  1. Споделяйте с приятелите и роднините си

Със сигурност най-близките ви хора ще желаят да ви зарадват с подарък в момента, в който бебето се роди. Със сигурност и вие самите имате план какво точно искате да имате и немалка част от основните задължителни придобивки вече са купени. Затова не се притеснявайте да споделяте от какво точно имате нужда и какво имате вече, за да не се окажете изведнъж с 3 еднакви помпи за кърма или 5 огромни пакета пелени от марката, от която бебето ви се изрива.

 

  1. Използвайте продукти за многократна употреба

Ако сте екологично настроени, можете да разгледате вариантите за текстилни пелени за многократна употреба или текстилни подложки за гърди. Със сигурност ще спестите сума пари спрямо продуктите за еднократна употреба, но имайте предвид, че това означава много пране, време за сушене и поддържане на перфектна хигиена!

 

Материалът е адаптиран от: parents.com

Коментари

Neutral avatar

Подобни статии


Нашите спонсори

Нашите партньори